Vyberte si zahradní bazén, aby vám letošní léto neuplavalo!

Vyberte si zahradní bazén, aby vám letošní léto neuplavalo!

Patříte mezi milovníky vodních radovánek a týden u moře jednou do roka je vám málo? Dopřejte si osvěžení i v těch největších vedrech, které nás rok od roku čím dál více i na našich zahradách přepadají a vyberte si dokonalý zahradní bazén.

Zahradní bazén pro každého

Letní dovádění na čerstvém vzduchu v čase dovolených, víkendů či po pracovní době si může dopřát díky velkému výběru zahradních bazénů každý milovník vodního oddechu. Velkou předností zahradních bazénů je, že mají něco pro každého – děti se náramně ve vodě vydovádí a vyřádí, svému znavenému tělu po náročném dni dopřejete příjemný oddech a relaxaci a kdo zatouží po zlepšování fyzičky a kondice, v bazénu si skvěle posílí nejen zádové svalstvo. Pokud milujete pořádání letních či rodinných párty, bazén se stane skvělým místem pro vodní pólo, volejbal i házenou a pokud si vyberete bazén s protiproudem či dalšími doplňky, stane se skvělým tréninkovým místem.

Bazén na každou zahradu

Když máte představu o tom, kdo všechno bude bazén aktivně využívat – a počítejte třeba i s vnoučátky – nastal čas, vybrat vhodnou velikost bazénuTa se samozřejmě přímo odvíjí od velikosti vaší zahrady a možností, kde a jak bazén můžete umístit a také vašich finančních možností pro jeho realizaci, ale také údržbu a péči.

Pokud víte, že bazén budete využívat spíše výjimečně, postačí vám bazén menších rozměrů, pokud jsou vaše děti malí vodníci a početná rodina, která vás navštěvuje si sebou ráda přibalí i plavky, rozhodně volte bazén větší.

I samotnou hloubku bazénu rozhodně nepodceňujte. Běžně se u nás prodávají bazény s hloubkou 1,2 a 1,5 metru. Menší hloubka je vhodnější pro rychlejší ohřev vody, větší hloubka naopak ideální pro oblíbené skoky do vody, ale také snadnější péči o vodu a její údržbu.

Nadzemní nebo zapuštěný bazén?

Mezi nejoblíbenější a nejčastější varianty patří nadzemní bazény, které vynikají především svou nízkou cenou. Investice do nich není příliš vysoká, na druhou stranu také nevydrží desítky sezón a po čase – v závislosti na četnosti a způsobu používání – je musíte vyměnit za nové. Pokud si zakládáte na estetické stránce své zahrady, mohou vám ji nadzemní bazény lehce narušit a i jejich zastřešení není zrovna jednoduché a ideální.

Oproti tomu stylový a odolný bazén, který vám vydrží na vaší zahradě desítky parných letních sezón a dopřát si v něm můžete i koupání v chladnějších dnech, jsou bazény určené k zapuštění do okolního terénu a to i částečně. Zapuštěné bazény si navíc můžete průběžně doplnit o plnohodnotné doplňky jako reflektory, protiproud, schodiště atd. Ani případné zastřešení není problém a navíc zvyšuje nejen estetickou stránku, bezpečnost, ale také prodlužuje koupací sezónu.

Bazén vybírejte i s ohledem na jeho tvar a umístění

Ať už dáte přednost čtverci, obdélníku, kruhu či elipse, rozhodně nešlápnete vedle. Získáte funkční bazén na míru, který také snadno udržíte v čistotě. Pokud však toužíte po modernějším pojetí a máte sklony podlehnout lehké extravaganci, pak si můžete dopřát bazén netradičních tvarů od osmičky až po tvar fazole či ledviny. Navíc jedinečnost můžete podtrhnout i instalací schodiště v různém stylu i sklonu.

Velikost i výběr tvaru bazénu je samozřejmě přímo úměrný možnostem vaší zahrady, a to nejen z pohledu velikosti, ale i svažitosti či členitosti. Při nákupu bazénu tak myslete i na prostor, který zabere bazénová technologie, přívod elektrické energie, ale také bazénové zázemí a soukromí pro vaše pohodlné používání bazénu.

Místo pro bazén volte na slunném místě, tak aby sluníčko po celý den mohlo svými paprsky váš bazén příjemně a přirozeně ohřívat.

O zářivě čistou vodu je potřeba pečovat a tak si ke svému bazénu dopřejte také širokou a především plně funkční škálu bazénového příslušenství. Péči o kvalitu a čistotu vody svěřte automatickým dávkovačům, bezchlórové úpravě vody i tepelnému čerpadlu, pro vaši relaxaci a pohodu si dopřejte masážní trysky, protiproud či romantické osvětlení. Čistou a zároveň teplejší vodu zvládnou udržet krycí plachty – ať už klasické či solární, které brání nečistotám i chladu zkazit vám radost z koupání.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.