Vybavení koupelny – jak na to?

Stěhujete se do nového? Děláte rekonstrukci koupelny? Nebo jste milovník všech časopisů a pořadů o bydlení a vaše stará koupelna potřebuje vylepšit? Já osobně se řadím ke třetí skupině. Kelímky na kartáčky jsou ušmudlané a okousané, ručníky opotřebované, takže každý dotek vás škrábe na kůži, úložného prostoru je příliš málo a doplňky se vůbec nehodí k barvě kachliček. Vytaste kreditní karty a hurá do IKEA. Ale než se pustíte do zběsilého nákupu, nechte si ode mě trochu poradit.

Zařizujeme koupelnu aneb několik tipů pro každého

Nemějte v koupelně dřevo. Důvod je jasný. Když dřevo přijde do kontaktu s vodou po nějakém čase se začne kroutit a plesnivět. Proto se vyhněte dřevěným držákům na kartáčky nebo skřínkám, které se mohou namočit. Ve své koupelně mám krásný dřevěný koš na prádlo a každý večer po sprchování se jeho nožičky namočí – máme vanu, tudíž potopě se nevyhnete. Nejdříve si toho nevšimnete, ale po čase zjistíte, že se barva z nožiček oloupává, že koš začíná špatné stát a spodek je neustále mokrý a začíná páchnout. Buďto umístěte koš na místo, kde se nemůže namočit nebo si pořiďte plastový.

Přečtěte si také:  3D tiskárna – co to je a k čemu ji lze použít?

Pokud máte malé děti, nemějte keramické kelímky na kartáčky a ani keramický dávkovač mýdla. Jak je u dětí známo, rádi se vším třískají a nedávají si pozor. Je jim jedno, že jejich kartáček s Malou mořskou vílou je v nádherném keramickém kelímku pastelové barvy. Vezmou ho a postaví ho na tvrdé umyvadlo s takovou ránou, až máte pocit, že celé umyvadlo spadlo. Je všeobecně známé, že keramické věci jsou křehké a lehce rozbitelné. Navíc se vaše ratolest může o rozbitý dávkovač mýdla ošklivě poranit. Doporučuji tedy se porozhlédnout po obchodech a pořídit je plastové. Pokud máte malé děti, mějte radši všechno plastové.

Co si do koupelny rozhodně nepořizovat?

Nepořizujte si do koupelny koberec s vysokým vlasem. Je to ta nejnepraktičtější věc, jakou si můžete koupit. Pokud máte dlouhé vlasy nebo domácího mazlíčka, který rád pelichá, budete svůj koberec nenávidět. Máme pod toaletou malý koberec s vysokým vlasem a při každém luxování se proklínám, že jsem něco takového koupila. Vlasy či chlupy se zamotají do koberce a není vůbec žádná reálná možnost, jak je z něho dostat. Buďto se musíte smířit s tím, že váš kobereček bude plný chuchvalců zacuchaných vlasů a chlupů nebo budete každý týden půl hodiny klečet u jednoho malého koberce a vztekat se při vytahování a luxování těchto zamotanců, až vás to nakonec tak naštve, že koberec vyhodíte z okna a s úlevou si půjdete koupit nový.

Přečtěte si také:  Moderní řešení pro zdokonalení Vašeho interiéru - napínané stropy

Své poznatky a rady, které bych ráda slyšela než jsem se pustila do vlastního zařizování koupelny, jsem vám předala a tím jsem splnila svojí povinnost, jako čerstvé rekonstruktérky, varovat vás před nástrahami, které se v koupelně mohou skrývat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *