Vánoční dekorace a ozdoby

Vánoční dekorace ve vašem bytě

náte to. Blíží se Vánoce a Vy se společně s rodinou na vše připravujete. Už uvažujete, jaké druhy cukroví napéct, co komu koupit pod stromeček. Ale všichni víme, že pravé kouzlo Vánoc přichází až s jejich jedinečnou atmosférou – líbivou chutí svařeného vína, vůní skořice a zázvoru, mrazivými rány a teplými večery pod huňatou dekou. Díky drobným detailům můžeme takovou atmosféru přivolat i do našeho bytu.

Jak zvolit vhodnou výzdobu

Veškeré podzimní dekorace, zatoulané kaštany, které vaše ratolesti přinesly domů z parku, nebo okrasné dýně již svou službu udělaly, nyní šanci dostává vánoční výzdoba. Jak ale byt zkrášlit tak, aby nevypadal nevkusně? Pravidlo „méně je někdy více” rozhodně platí i v této situaci. Vánoční výzdoba rozhodně nemusí být v podobě usměvavých sněhuláků a Santů se soby.

Zkuste se zamyslet nad tím, co máte na Vánocích nejraději, co vám k vánočním svátkům neodmyslitelně patří. Sváteční dekoraci pro váš byt by mělo určit pár faktorů – je váš byt laděn do moderního stylu, nebo jste příznivci spíše rustikálního designu? Z jakých materiálů jsou vyrobeny kusy nábytku, které již v bytě máte? Jaký je váš vztah k přírodě? I takové parametry mohou rozhodnout o výběru dekorací do bytu.

Přečtěte si také:  Kde sehnat kvalitní český kancelářský nábytek?

Moderně nebo rustikálně?

Do moderně laděného bytu se budou skvěle hodit kousky s jednoduchými, čistými tvary. Vzory můžou být buď decentní, nebo naopak odvážnější a barvy výraznější, avšak vkusně zvolené dle vybavení bytu. Jednoduché skleněné svícny, stylové světelné řetězy s jemným žlutým světlem mohou být zrovna tím, co vašemu bytu ještě chybí. Mezi vhodné materiály rozhodně patří sklo, dřevo, smrkové nebo borovicové větvičky.

V bytě zařízeném ve venkovském duchu je vhodné se zaměřit na dekorace z přírodních materiálů. Krásně vyniknou produkty ze dřeva, nebo drobné dekorace ze slámy, šišek, větví, třeba s usušenými šípky. Vhodné jsou rovněž stuhy sladěné s jinými dekoracemi nebo zařízením bytu.

Dejte na svoji zručnost

Nic se nemá přehánět, a proto raději zvolte méně dekorací. Uvědomte si, že dekorace pro vás musí něco znamenat. Určitě se budete více těšit pohledem na výzdobu, kterou jste sami vytvořili, než na nic neříkající kousky z výprodeje za pár korun. Jistě, DIY výroba dekorací zabírá čas a to nejen samotnou výrobou výzdoby, ale rovněž třeba sháněním vhodných materiálů na procházce v lese. Avšak právě i takovou cestou si doma navodíte tu správnou atmosféru blížících se vánočních svátků. Do tvoření můžete zapojit i děti, na procházku pro větvičky vzít i psa… Protože právě o tom svátky jsou, o trávení času s blízkými v milé atmosféře.

Přečtěte si také:  Provensálský styl – bydlení s lehkostí

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *