Na co si dát pozor při nákupu stolní lampy?

Na co si dát pozor při výběru stolní lampy?

Potřebujete pro studium nebo práci stolní lampu? Pak je nutné rozmyslet několik základních věcí. Chcete lampu s ergonomickým ramenem? Rádi šetříte elektřinou a tím pádem využijete možnosti nákupu LED lampy nebo vás ostré bílé světlo irituje a raději zvolíte klasické žluté, se všemi jeho nevýhodami?

Stolní lampa se hodí takřka všude

Byt, dům, kancelář nebo vysokoškolská kolej. To je jen malý výčet míst, kde můžeme úspěšně používat stolní lampu. Ať už jde o hlavní nebo doplňkové osvětlení, stolní nebo třeba i stojací lampy rozhodně sehrají svou úlohu na jedničku. Stolní lampa má totiž na svědomí příjemné rozptýlené světlo, které poslouží nejen ke čtení, ale i k mnoha jiným činnostem. Kromě toho jsou velice mobilní, dají se snadno přenášet z místa na místo a pokud použijeme úsporné žárovky, prakticky se neprojeví na složence týkající se elektrické energie.

Přečtěte si také:  Trápí Vás orosená okna? Vyřešte tento problém jednoduše!

V neposlední řadě dokáže naladit i klidnou atmosféru večerního odpočinku, třeba u oblíbené četby se sklenkou vína.

Přečtěte si článek o tom, jak vymalovat byt.

Elegantní design

Uniformním stolním lampám dávno odzvonilo. Dnes si můžete nejen na tuzemském trhu prohlédnout nejnovější výtvory slavných designérů, které často zaujmou svou stylovostí a funkčností už na první pohled. Kovová stolní lampa ve tvaru obří spirály nebo stylizovaná do podoby zvířete, to určitě oceníte nejen vy. A co takhle lampičky z ratanu? Stolní lampa se díky ohebnosti tohoto materiálu může proměnit ve skutečný výtvor kouzelníka. Co takhle lampa stylizovaná do podoby středověké číše? Samozřejmě ale můžete dát přednost i klasice, která si stále uchovává svou osobitost.

Přečtěte si také:  Provensálský styl – bydlení s lehkostí

Rozmysleme si účel

Chceme stolní lampu k vytvoření pracovního prostředí nebo chceme u jejího světla jen relaxovat? Jak dlouho bude stolní lampa rozsvícená a potřebujete ji vlastně vůbec? Nepřevezme spíše její roli silnější žárovka v tom kterém pokoji?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *