Omezte vysoké výdaje za topení - pořiďte si kvalitní těsnění do oken

Omezte vysoké výdaje za topení – pořiďte si kvalitní těsnění do oken

Již vám dochází trpělivost se zbytečně vysokými výdaji za vytápění vašeho domu či bytu a přemýšlíte, jak tyto náklady rychle a levně srazit na co nejnižší možnou úroveň? Jedním z těchto levných a v poslední době hojně využívaných řešení je montáž speciálních těsnění do oken, která značně sníží množství tepla unikajícího netěsnostmi v okenních konstrukcích.

Proč si vybrat silikonové těsnění do oken?

Montáž těsnění do oken je možná prakticky na jakékoli typy okenních konstrukcí. Hlavní předností těsnění do oken je garantovaná úspora nákladů na vytápění, která dosahuje až 30%! Toho je dosaženo zejména použitím kvalitního těsnícího materiálu. Tímto materiálem, který dokonale splňuje všechny požadavky, které jsou na těsnící materiály kladeny, a zároveň se může pochlubit příznivou cenou, je silikon.

Přečtěte si také:  Venku zima, doma teplo! Aneb Jak vybrat správný kotel?

Výhod silikonového těsnění je hned několik. Mezi hlavní přednosti bychom mohli samozřejmě zařadit například vynikající izolační vlastnosti a dlouholetou trvanlivost (u silikonového těsnění je garantována výdrž dlouhých 20 let, zatímco například gumová těsnění vydrží jen přibližně 8 let), ale neméně podstatnou vlastností silikonového těsnění je například také zcela minimální odpor, který tato těsnění kladou při manipulaci s okny. Můžete si tak být jisti, že o těsněních v oknech ani nebudete vědět.

Omezte hluk a prach pronikající do místnosti

Kromě tepelné izolace oceníte přínos těsnění do oken také v případě, že je vaším cílem omezení hluku či prachu pronikajícího netěsnostmi okenních konstrukcí do místnosti. Profil a tloušťka silikonového těsnění se odvíjí přímo od konkrétní mezery, kterou je potřeba utěsnit. Pouze tak se dá totiž zajistit, že budou všechny netěsnosti v okně nadobro odstraněny. Kvůli tomu je také potřeba často kombinovat hned několik různých výškových profilů v jednom okenním rámu, což díky silikonovým těsněním do oken není žádný problém.

Přečtěte si také:  Zimní zahrady - fenomén dnešní doby

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *