Moderní řešení pro zdokonalení Vašeho interiéru - napínané stropy

Moderní řešení pro zdokonalení Vašeho interiéru – napínané stropy

Nabízíme moderní řešení pro zdokonalení Vašeho interiéru. Jedná se o napínané stropy, které se vyznačují svou odolností vůči vodě, mrazu, horku, ohni, taktéž nepropouští páru a nejsou náchylné na mechanické poškození a korozi. Tyto systémy jsou vhodné jak pro soukromé prostory tak pro veřejné; a to též díky vlastnosti dlouhodobého zachování si svého tvaru a barvy.

Hlavním výrobním materiálem pro napínané stropy je tenké vyztužené kompoziční plátno, které je podvojně impregnováno polymerními směsmi. Jedná se o speciální látku zaručující díky svým vlastnostem vysokou pevnost a odolnost. A dokonce jsou díky ní tyto stropní systémy schopny udržet až 100 litrů vody.

Stropní závěsné systémy se prakticky skládají zde dvou částí – obvodového profilu a na něj upevněné lehké membrány z recyklovaného PVC. Tento materiál je lehce omyvatelný. Též velmi dobře obstál při testu hořlavosti, na jehož základu byl zařazen do třídy A – tedy kategorie s nejnižší možnou hořlavostí. Pláty PVC jsou dodávány ve formě rolí. Větší kusy materiálu je potom možné svařit dohromady ultrazvukem, nebo můžete využít již předem přivařený „harpunový okraj“, který je snadno připnutelný k obvodovému profilu.

Přečtěte si také:  3D tiskárna – co to je a k čemu ji lze použít?

Napínané stropy nahrazují sádrokartonovou technologii

Membránu Vám můžeme nabídnout v různých barvách, povrchových úpravách a vzorech. Těchto možností využívají v současné době hojně architekti a designéři. Svědčí to o tom, že tyto stropní systémy mohou povznést estetickou hodnotu interiéru, ať už se jedná o Váš byt nebo veřejné prostory. Architekti většinou využívají s výhodou hliníkových poloskrytých profilů, které lze snadno formovat. Membrána může být také speciálními technikami různě povrchově upravována.  Nabízíme Vám základní typy jako je například úprava matná, saténová nebo lesklá, kdy povrch získá zrcadlový charakter.

Víte, že pálená cihla má více než sto let? Přečtěte si o ni více.

Napínané stropy lze designově upravit nejen jejich zbarvením ale též formou, jak již zde bylo naznačeno. Díky univerzálním profilovým systémům je možné jejich základní plochý tvar upravit do mnoha jiných variant – může být zešikmený, klenutý, tvořený do kruhu, nebo vyboulený. Takovou prací se stropními systémy můžete svůj interiér ozvláštnit a dodat mu punc jedinečnosti, vyniknout zde mohou i zajímavé světelné efekty.

Výhody oproti klasickým stropům

Oproti klasickým stropům sádrokartonovým je u těchto napínaných stropních systémů mnohem rychlejší montáž. Pro srovnání můžeme uvést konkrétní příklad. Jestliže instalujeme strop sádrokartonový na plochu cca 100 – 150 m2, bude celý proces trvat kolem 3 až 4 týdnů. Naproti tomu napínání při této rozloze zabere v řádu několik dnů maximálně jeden týden. Pro přesnost bychom ještě měli dodat, že se k tomuto všemu nepočítá čas, který zabere úklid po instalaci stropů. Jistě si dovedete představit, jaká spoušť zůstává po montáži stropů sádrokartonových. Tento problém Vám ale u napínaných stropních systémů zcela odpadá, vše zde probíhá v mnohem větší čistotě.

Přečtěte si také:  Pálená cihla a její více než stoletá historie

V případě, že se opravdu nebojíte experimentovat, můžete zvolit také tzv. napínané stropy kazetové. Tyto stropní systémy vznikají natažením speciální fólie mezi hliníkovou konstrukci ve tvaru kazety. Závěsný systém je zde skryt, teda nenarušuje vzhled a Vy můžete nechat vyniknout i tu část svého interiéru, která bývá do dnešní doby většinou opomíjena. Je možné také kombinovat různé typy a odstíny kazet, čímž lze vytvořit velmi originální designové varianty.  Není ani problém do kazetových stropů implementovat bodová světla nebo lustry.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *