Čím udělat své kočce radost? Pořiďte jí strom!

Čím udělat své kočce radost? Pořiďte jí strom!

Příjemné vrnění, spokojené mlaskání nad plnou miskou, večerní mazlení se u televize nebo hon za papírovou mašličkou na provázku… Je toto všechno součástí i vaší domácnosti? Pokud ano, jistě se řadíte mezi nadšené majitele kočičího kamaráda či kamarádky. Mnoho lidí raději volí za svého společníka pejska, se kterým si může kdykoliv vyšlápnout do přírody a užít si venkovní procházku, vy však raději upřednostňujete před bujarým psím dováděním eleganci a svéhlavost kočky. Nezáleží, zda je perská, siamská či domácí, bez mňoukání si svůj život již nedovedete představit, a tak není divu, že se o svou postel rádi dělíte i s onou přítulnou šelmičkou.

Bohužel, bytovou kočičku si jen málokdo troufne venčit. Delší procházky bývají tabu, kočky navíc vodítko a kšíry odmítají. Přílišná volnost v pohybu se zase může vymstít nechtěným zatouláním či hrozí nebezpečí vběhnutí na silniční komunikaci a srážka s dopravním prostředkem, která bývá pro zvíře osudná. Jak rádi byste ale kočičce dopřáli trochu přírody! Možnost využít své pudy, šplhat, dovádět, drápat! Jistě, je s vámi naprosto spokojená, ale touha zkvalitnit mazlíčkovi život ještě o něco více neutuchá, a tak neustále přemýšlíte o tom, jak kočce dopřát ještě lepší možnost vyřádění se. Inspirujte se našimi tipy, třeba v nich naleznete to, co hledáte právě pro své malé mňoukající stvoření!

Alou za slunečními paprsky!

Žijete v bytě a přístup kočce na sluníčko zkrátka nemůžete dopřát? Nevadí, obzvlášť máte-li k dispozici i balkon. Samozřejmě i návštěva balkonu by mohla být pro kočku velmi nebezpečnou, ne však, bude-li opatřen speciální sítí. Tato síť se instaluje přes celý balkon, tedy nevynechává ani část zábradlí, přičemž je ukotvena na většinou pozinkovaném rámu. Na výběr bývají dvě barevné varianty – a sice síť černá a bílá, záleží jen na majiteli kočky, jaký odstín zvolí. Montáž je velice rychlá a obstarává ji firma, u níž je zakázka objednána. Cena se pohybuje v řádu několika tisíců korun v závislosti na velikosti síťované plochy. Tímto způsobem lze zabezpečit rovněž okna bytu. Kočce díky bezpečnostní síti nehrozí pád z patra domu a může si čerstvého vzduchu užívat po celý den během teplých jarních, letních i podzimních dní. Majitel zároveň ocení možnost větrání bytu, aniž by se musel strachovat o život svého mazlíčka.

Přečtěte si také:  Přečtěte si o tom, jak se starat v zimě o psa?

Voliéra není jenom pro ptáky!

Máte-li domek se zahrádkou a i přesto nechcete svoji kočku vypouštět jen tak ven – kupříkladu z obav z frekventované silnice, situované v bezprostřední blízkosti plotu, můžete svému kočičímu kamarádovi dopřát výběh alespoň ve speciálním kotci, nápadně připomínajícím voliéru pro papoušky a jiné opeřence. Venkovní výběh se zpravidla instaluje z jedné strany ke zdi domu. Vymezený prostor pro kočky je ohrazen buď pletivem či opět speciální nylonovou sítí s vysokou pevností, přichycenou k nosné konstrukci. Do výběhu může být zakomponován i v blízkosti domu rostoucí strom, po kterém budou moct kočky šplhat. Tímto způsobem můžete své zvířecí svěřence „venčit“ prakticky od prvních teplejších jarních dní až po ty podzimní.

Potěší i vzrostlý strom!

Nemáte ani balkon, ani zahradu a přesto toužíte kočce zpestřit denní režim něčím pro ni naprosto přirozeným? Zkuste zakoupit speciální kočičí strom. V běžné prodejní síti obchodů s hobby a chovatelskými potřebami narazíte na menší kočičí stromy se dvěma či třemi odpočívadly a plochou pro škrábání drápků. Pokud však máte ve svém domově šanci vyhradit větší prostor, pak můžete zauvažovat nad pořízením „vzrostlejšího“ kočičího stromu. Kontaktujte specializovanou firmu se svou poptávkou, výrobce vám jistě vyjde vstříc a vytvoří strom na míru vašim bytovým dispozicím. Stromy lze vytvořit i do výšky několika metrů a i s až deseti a více odpočívadly či s přebíhací plochou nade dveřmi u stropu pokoje. Na zakázku vyráběný kočičí strom může být vytvořen jak v co nejpřírodněji vyhlížejícím provedení, tak dle požadavků zákazníka – není problém vyrobit i strom v různých odstínech. Jako materiál na potahy odpočívadel a pelíšků je zvolen odolný manšestr, rovněž v barvách na přání objednávajícího. Kočičí strom se tak nestává rušivým elementem v pokoji, naopak může sloužit i jako zajímavý interiérový solitér.

Přečtěte si také:  Přečtěte si o tom, jak se starat v zimě o psa?

A co vaše kočička? Dopřejete jí vedle každodenní láskyplné péče i luxus v podobě výběhu či kočičího stromu? Zahrnovat vás svou přízní bude i bez těchto kočičích vymožeností, avšak proč jí nedopřát ještě spokojenější život? Vždyť šplhání, skákání i drápání ke kočce patří a má-li možnost se vyřádit i na čerstvém vzduchu, pak se svému majiteli odmění nejen spokojeností zrcadlící se v jejích očích, ale ušetří jej i od lomení rukama nad rozškrábaným potahem sedací soupravy či převrženými květináči na okně, přes které se jeho miláček z dlouhé chvíle proběhl!

Potěší i vzrostlý strom!
Potěší i vzrostlý strom!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *