Rush Water Casting Drop Of Water  - EME / Pixabay

Automatický zavlažovací systém – levný a snadno použitelný

Pokud pěstujete růže ve vaší zahradě, budete vědět, že jediným ručním způsobem, jak je zavlažit, je vzít trubici s vodou a přetáhnout ji kolem každého rohu zahrady. Tato operace vyžaduje úsilí a vytrvalost, ale také dlouhou dobu. Z tohoto důvodu odstraňuje tento automatický zavlažovací systém tento problém a získává stejné výsledky (ne-li lepší) zcela automatizovaným způsobem. Materiály potřebné k vytvoření tohoto systému jsou levné a snadno použitelné: potřebujeme jen pár nůžek a speciální nástroj pro vrtání. Po připojení závlahových trubek k různým postřikovačům a dalším nezbytným nástrojům, můžete automaticky napájet vaše zařízení po dobu delší než 1 hodinu. Pokud k tomu přidáte regulátor napájený z baterií, můžete také nastavit dobu, kdy se zavlažovací systém zapne a vypne po dokončení práce. Závěsný systém zavlažování také umožňuje rostlinám dodat správné množství vody, což šetří čas a energii.

Přečtěte si také:  3+1 TIPů, jak si zútulnit pergolu

Zavlažovací systém pro velké i malé plochy

Pokud nejste s praktickými malými zavlažovacími systémy spokojeni, možná je lepší, pokud začnete experimentovat s malými plochami vaší zahrady. Zavlažovací systém – pro automatické zavlažování je důležité je množství vody, který musí rostlina vstřebat. Pokud jsou dostatečně velké, doporučujeme střídání zavlažování střídáním různých zahradních proužků, například jednoho. Je proto nutné vytvořit náčrtek obvodu zahrady, který by ji rozdělil do zón, a tak definovat typ rostliny, druh materiálu a průměrný průtok, který bude muset udržet. Jakmile bude toto definováno, bude možné pokračovat v návrhu trasy potrubí a spojů. Tímto způsobem bude možné odhadnout nejen materiál potřebný pro stavbu, ale také skutečné náklady tohoto systému.

Přečtěte si také:  Potřebujete praktického pomocníka? Je tu provzdušňovač trávníku

Moderní kapková závlaha

Dnešní kapková závlaha formou kapacích zavlažovacích systémů se ve srovnání s prvními verzemi stávají přístupnějšími, přizpůsobitelnějšími a mají větší odolnost. Kdo se rozhodne a realizuje kapací zavlažovací systém, může volně rozhodovat o tom, jak se má co udělat a vybere potřebné komponenty, podle osobních potřeb. Obecně se připojí součástí od kohoutku k hlavní trubce. Vytvoření základního systému trvá zhruba 1-2 hodiny a je velmi snadné. Pokud člověk není příliš praktický, online je mnoho videí, které vám pomohou s plánováním vlastního zavlažovacího systému.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *