Poradíme, jak levně proměnit obývací pokoj

Poradíme, jak levně proměnit obývací pokoj

Už vás nebaví váš starý obývák a říkáte si, že by potřeboval změnu? Nemáte však zrovna peněz nazbyt? Přečtěte si několik rad, které vám pomohou přeměnit váš obývací pokoj „za pár kaček“ tak, abyste se v něm zase cítili příjemně.

Pokud se z jakýchkoliv důvodů nechcete pouštět do celkové rekonstrukce vašeho obývacího pokoje, věřte, že i se zachováním stávajícího nábytku může být změna velmi výrazná. I malé detaily mohou odvést velký kus práce a váš obývací pokoj změnit tak, že ho sami málem nepoznáte. Tak do toho.

Stěhujte

Zamyslete se, zda není možné změnit prostorové uspořádání nábytku. Nemusíte nutně přestěhovat celý pokoj naopak, mnohdy stačí pouze jinak pootočit křeslo, popřípadě odstranit skříňku, která se v pokoji nachází jen proto, že jinde pro ni nebylo místo. Čím méně nábytku v obývacím pokoji ponecháte, tím vzdušněji bude působit. Pokud vlastníte skládací nábytkovou stěnu, zkuste jí seskládat jiným způsobem, budete překvapení, jak velké změny tím docílíte.

Renovujte

Nelíbí se vám vaše stávající sedací souprava, ale jinak je v naprostém pořádku a svému účelu dobře slouží? Existuje hned několik řešení, abyste nemuseli utrácet za nákup novějšího kousku. V současné době jsou hitem na trhu napínací potahy. Jsou v porovnání s nákupem nové sedačky levné, dají se natáhnout na téměř jakýkoliv typ sedačky a existují v mnoha různých vzorech. Je vaše podlaha důkazem toho, že obývací pokoj už leccos zažil, ale měnit za novou jí zatím nechcete? Nevadí. Kupte pěkný kusový koberec a umístěte ho pod konferenční stolek, upoutá pozornost a nedostatků na podlaze si tak nikdo nevšimne.

Zkrášlujte

Vyrazte na nákup doplňků a vyberte nové závěsy, dekorační polštáře, deky a plédy, svíčky či obrazy. Dodají vašemu obývacímu pokoji to správné osobité kouzlo.  Pokud byste nechtěli utrácet za nákup nových záclon či závěsů, můžete zkusit ty stávající oživit, například je svázat stužkou či změnit jejich délku nebo přikoupit pouze kousek látky jiné barvy a na každou stranu okna si ušít úzký dekorační pruh.

Snažte se být, co nejvíce kreativní, hledejte inspiraci v časopisech či na internetu a změňte svůj obývací pokoj na krásné místo s hřejivým pocitem, že váš rozpočet zůstal téměř nedotčen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *